İnsanlar bir dönem içerisinde ajan oldukları ve partiye ihanet ettikleri düşünülerek kendi yolunda olan yoldaşları tarafından katledildiler. Yoldaşını Öldürmek kendi içerisinde yaşanan olayların gerçek yüzünü gün yüzüne çıkartır. İnsanların suçsuz oldukları ise zamanla anlaşıldı. Türkiye Sol tarihinde özellikle bunların örnekleri çoktur. Kitap sessiz ve masum insanların öldürülmesini anlatır.

Yoldaşını Öldürmek Kendi İçerisinde Yaşanılan Problemlerdir

Yoldaşını Öldürmek

Yoldaşını Öldürmek

Hapishanelerde bu tarz olaylara çok rastlanılmıştır. Çektikleri çileler, eziyetler masum insanların infazları bu kitapta sergilenir. Yoldaşını Öldürmek gerçekliği sergiler. Geçmişe karşı bir sorumluluk taşınır ve gelecek ile yüzleşmek belirtilir. Yanlış bir yol ve insanların kendilerine zarar vermeleri anlatılır.

Büyük umutlar içerisinde yazılan bir eserdir. Aytekin Yılmaz özellikle önemli bir esere imza atmıştır. Devrimler ve özellikle yaşanılan sunumlarla kişilerin çektikleri ıstıraplar anlatılır. Çileli bir dünya ve kişilerin özellikleri belirtilir. Devrim yapmak uğruna büyük zararlar verilmiştir. İnsanların gerçekleri görmeleri istenir. Masum insanlar eziyetle öldürülmüştür.

Kader kurbanları ve geçmişleri ile hesaplaşma vardır. Yaşam ince çizgisi ile sunulur ve özellikle hayatın farkı gözler önüne serilir. Aytekin Yılmaz yaşamdan kesitler ve hikâyeler sunar. Zamanlı zamansız yaşanan acılar ve insanların yanlış anlamaları bu kitapta gözler önüne sergilenir. Kişiler bir umut dünyasındadır. Sadece yollarında yaptıkları bilinçsiz kıyımlar ve sonrasında gelen intikam duyguları anlatılır. Kişilere özellikle anlatılmak istenen olayları bilmeden kimsenin gereksiz yere sorgulanmamasıdır. Büyük beğeni kazanan kitabı okuyucu çok sevmiştir.

Yazar: Aytekin Yılmaz

Kitap: Yoldaşını Öldürmek

Sayfa: 192

ISBN:  9789750515835

Yazıdaki Yorumlar
  1. kemal türkoğlu

    Bir dönemde partilerinde ajan ve ya arkalarından hainlik yapılan kişilerin daha doğrusu sessiz sakin masum insanların üstüne iftira atarak kitaptaki isim gibi yoldaşını öldürmeyi kısaca ihaneti anlatılıyor. Bu kitabı okumadan geçmeyin.

  2. zeynep çalışkan

    siyaset konulu bir eser , iyi kitap . İntikam almanın hiçte kolay olmadığını ve zararını görmenin acıların hepsini bir arada buldum .

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*