Psikiyatri dizisi kategorisinden çıkan İnsanın Anlam Arayışı kitabı bugüne kadar 15 milyondan fazla satmıştır. Dünyanın pek çok ülkesinde 30 dan fazla dile çevrilen kitap, milyonları peşinden sürükledi. Psikiyatri denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Victor Frankl logoterapinin ilkeleri ile insanı insan yapan şeyin ne olduğu sorusuna yanıt arıyor. Kinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampında yaşadıklarını ilginç bir dil ile anlatan Victor Frankl, okuyucuyu varoluşun anlamını keşfetmeye teşvik ediyor.

Önemli olan bizim yaşamdan ne beklediğimiz mi yoksa yaşamın bize sunduklarının anlamını keşfetmek mi? Günümüz şartlarında pek çok insan umutsuzluğun dipsiz kuyusunda sürükleniyor. İnsanlığın Anlam Arayışı kitabı ile kendinize sorun ettiğiniz pek çok şeyin manasızlığını keşfedecek ve yaşamın öz anlamını deneyimlemeye başlayacaksınız. Hayatınızı değiştirecek bir kitap arıyorsanız Victor Frankl’ın kaleminden çıkan bu kitap size aradıklarınızı verecek.

anlam arayışı

anlam arayışı

Victor Frankl’ın oldukça ilginç bir hayat öyküsü var. İkinci Dünya Savaşı sırasında tam dört toplama kampından sağ bir şekilde çıkmayı başarmış. O’na göre, hayatındaki anlamı bulan insan kendi şifasını bulmuş demektir. Olağanüstü durumlar karşısında insanın ruhunda meydana gelen tüm çalkantıları ve başa çıkma yöntemlerini bu kitabı ile okuyucularına anlatıyor. Frankl’a göre insanlar hayatlarındaki anlamı ancak üç şekilde bulabilirler;  insan ya bir eser üretmeli, ya bir insanla duygusal bir etkileşime girmeli ya da yaşanan acılara karşı olan tutumunu kökten değiştirmelidir. Hayatı boyunca pek çok acıya, ölüme ve dehşete tanıklık eden yazar bunların üstesinden gelmeyi başarmış ve ruhunu iyileştiren şeyi, yaşamın anlamını keşfetmekte bulmuştur.

İnsanın Anlam Arayışı pek çok sorunuza yanıt verecek ve hayata bambaşka bir gözle bakmanızı sağlayacak muhteşem bir eser. Milyonları peşinden sürükleyen bu kitabı mutlaka okumalı ve yaşama bambaşka bir gözle bakmaya başlamalısınız.

Yazar: Victor Frankl

 Kitap adı: İnsanın Anlam Arayışı

 ISBN: 9786054054206

 Sayfa Sayısı : 176

 Yayın Yılı : 2013

 

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*