Şiir kategorisinde yayınlanan ve okumaktan büyük keyif alacağınız kitaplardan bir tanesidir. Didem Madak, diğer şiir kitaplarından olduğu gibi grapon kâğıtları şiir kitabında da, farklı duyguları dile getirmiş.

Kitapta birçok şiir bulunuyor. Yazarın duygularını ve okuyucunun duygularını yansıtan birçok şiir, sizleri hem hüzünletecek, hem de duygularınızı açığa çıkaracak. Grapon kağıtları, yazarın üçüncü kitabından bir tanesidir. Didem Madak, bu son şiir kitabında, çok güzel şiirleri ile okuyucu ile buluşuyor.

Grapon Kağıtları Özeti

“İki sigaram kaldı bu gece için, yüzyıl yetecek çocukluğum” “dua ediyorum ateşe, vazgeçsin beni yakmaktan bu gece” yazar hüzünlü bir geceden alıntı yapıyor. Birçok insanın hüzünlendiği zaman, bazı anların bitmesini ve bazı anlarında bitmemesini istiyor.

grapon kağıtları

grapon kağıtları

Duygularını bastırabilmek için birçok nesneye sığınıyor insan. O anın hem bitmesini, hem de bitmemesini istiyor.

Geceler uzundur. O kadar uzundur ki, iki sigaranın yetmeyeceği kadar, kederlerin sona ermeyeceği kadar uzundur. İnsan hüzünlendiği zaman, kayıplarını düşünür hep ve bu düşünceler ile baş başa kalır gece boyunca. O yüzden geceler hiç bitmez. Sabaha kadar uyuyamaz insan.

Hayat, bazıları için taşınması ağır bir yüktür. Hayat bazıları için zor geçer. Bazı insanlar hep mücadele etmelidir hayatta. Yağan yağmurun evini basmasıyla mücadele eder. Hiç bitmeyen ızdırap ve çiledir hayat bazıları için.

Yazar: Didem Madak

Kitap Adı: Grapon Kağıtları

ISBN: 9789753428767

Sayfa Sayısı: 72

Yayın Yılı: 2015

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*