Günümüzde insan davranışları dışardan çok fazla müdahaleye maruz kalıyor. Teknoloji insan davranışlarına etki eden unsurlardan biridir. Hızla değişen ve gelişen teknoloji insan davranışlarını, ahlakını ve insan ilişkilerini değiştiriyor. Televizyon ve internet yıllardır toplum ahlakını yerle bir ediyor.

Hakan Günday, Azil eserinde bu noktalara değiniyor. Azil roman kategorisinde başarılı yazarın çok satan kitaplarından biri…

“Azil” Ne Anlatıyor

Hakan Günday Azil romanında yaşadığımız toplumsal yapıya eleştiri yapıyor. Hızla bozulan ahlak ve sosyoekonomik ilişkilere değinen yazar, modern insanın sorunlarını ele alıyor.

azil

azil

 

Genç yazarın dili ve üslubu oldukça etkileyici… Eseri okurken insan düşüncelere dalmadan edemiyor. Yer yer sertleşen üslubu ile neredeyse okuyucuyu tokatlayan yazar, başarılı bir eserle okuyucu ile buluşuyor. Yazar eserinde düşündürürken acı çektiriyor. Okuyucunun zihninin sınırlarını zorlayarak delilik ve deha arasında gidip geldiğini gösteriyor.

Kitapta fizik ve astrofizik alanlarındaki bilgi ile hayal gücü birleşerek ortaya muhteşem bir kurgu çıkıyor. Yoğun anlatımı ile zihniniz dinç kalıyor ve kendinizi kitaba kaptırıyorsunuz.

Betimlemeleri olayı kurgulayışı ve anlatımı ile damakta tat bırakan bir eser olan Azil, okuyucular tarafından büyük ilgi ve beğeni görüyor.

Hakan Günday; 29 Mayıs 1976 yılında Rodos’ta doğdu. Hacettepe üniversitesi edebiyat fakültesi Fransızca mütercim tercümanlık bölümünden Université Libre de Bruxelles’in Siyasal Bilimler bölümüne geçti. Öğrenim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etti.
Yazar: Hakan Günday

Kitap Adı: Azil

ISBN: 9789759917975

Sayfa Sayısı: 213

Yayın Yılı: 2016

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*